Barista ProgramI


Caffe D’Amore Barista Programı
 

FROZEN / FRAPPE (SOĞUK) ÜRÜN YAPIMI

1-Özel “Caffe D’Amore” frappe bardağımıza tamamen buz doldurulup, yarısına kadar süt ilave edilir ve komple blender’a boşaltılır.

2-Ürün kovaları içindeki özel ölçeğimize tamamından biraz daha az “Caffe D’Amore” mix konularak, blender’a eklenir.

3-Ürünümüz blender’da ilk aşamada kısa aralıklarla 3 kez durdurularak, daha sonra “shake” formatında sürekli çalıştırılarak toplam 25-30 saniye karıştırılır ve bardağımıza boşaltılır. Kıvam ne çok buzlu , ne de çok sulu olmalıdır.

4-Bardakta ürünümüz üzerine şanti sıkılır ve üzerine özel “Caffe D’Amore Toppings” (4 çeşit) ile süsleme yapılır. Kalın pipet yanlamasına bardağa konularak servis yapılır.

 
 

MILK SHAKE YAPIMI

1-Yukarıdaki tarife uygun olarak buz ve süt blender’a boşaltılır.

2-”Caffe D’Amore Vanilla” ürünümüzden aynı şekilde tamamından biraz daha az ölçek mix, blender’a eklenir.

3-İsteğe göre 2 top dondurma ilave edilir. Tekrar yukarıdaki tarife göre blender çalıştırılır ve daha sonra frappe bardağımızda ürün süslenerek servis yapılır.

 
 

HOT (SICAK) ÜRÜN YAPIMI

1-Özel “Caffe D’Amore” seramik mug’ımıza yarım ölçek mix konur.

2-Mug’a az miktarda sıcak süt konularak kaşık ya da mini mixer yardımıyla ürün eritilir.

3-Bardağa tamamına kadar sıcak süt eklenir ve tekrar karıştırılır. Ürün üzerine süt köpüğü eklenir ve üstüne “ Caffe D’Amore Dark Chocolate” ya da kullanılan mix serpilerek servis yapılır.

 
 

ESPRESSO BAZLI KAHVE TARİFLERİ

ESPRESSO
Espresso makinesinin kaşığına bir ölçek espresso konulur. Pres edildikten sonra makineden espresso fincanının yarıdan biraz fazlasına kadar espresso çekilir.

ESPRESSO MACCHIATO
Espresso yapıldıktan sonra üzerine süt köpüğü ilave edilerek servis yapılır.

ESPRESSO CON PANNA
Espresso yapıldıktan sonra üzerine tatlı krema (krem şanti) ilave edilerek servis yapılır.

CAPPUCCINO
Espresso makinesinin kaşığına bir ölçek espresso konulur. Pres edildikten sonra makineden cappuccino fincanının 1/3 i kadar espresso çekilir. Sıcak süt ilave edildikten sonra süt köpüğü uygulanılır ve çikolata parçacıklarıyla süslenilir.

AMERICANO
Espresso makinesinin kaşığına bir ölçek espresso konulur. Pres edildikten sonra makineden cappuccino fincanının 1/3 i kadar espresso çekilir. Üzerine sıcak su ilave edilirek servis yapılır.

VIENNESE COFFEE
Espresso makinesinin kaşığına bir ölçek espresso konulur. Pres edildikten sonra makineden cappuccino fincanının 1/3 i kadar espresso çekilir. Sıcak süt ilave edildikten sonra üzerine krem şanti uygulanır, çikolata parçacıklarıyla süslenerek servis yapılır.

FILTER COFFEE
French Press’e 2 tatlı kaşığı filtre kahve konulur. Üzerine az miktar sıcak su ilave edilir ve kaşık yardımıyla karıştırılır. Daha sonra yeterince sıcak su eklenerek French Press süzgeci bastırılmadan servis yapılır. 4 dakika sonra içime hazırdır.Espresso Makİna BakIMI
 
Barista'ya Özel
KÖPÜK MAKİNASI KULLANIMI
Astoria Working
Amore Videolar
Ana Sayfa | Hakkımızda | Ürünlerimiz| Baristamız | Haberler | Bize Ulasın © 2013 AMORE GIDA